Anasayfa | Site Haritası | Görüş ve Önerileriniz | İletişim | English
Hakkımızda
Anasayfa / Hakkımızda / Kıraça Holding

Kıraça Holding

İnan Kıraç ve Claude Nahum tarafından Kıraça Şirketler Topluluğu adıyla 1998 yılında kurulan Kıraça Holding; otomotiv, bağımsız yenileme pazarı, tasarım-mühendislik, denizcilik ve enerji alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça piyasasındaki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket, gücünü ve başarısını kısa bir sürede kanıtlamıştır.

Kıraça Holding, konularında uzman personeli ve grubunda bulunan şirketleriyle büyümeye ara vermeden devam etmektedir.Kıraça Holding kurucularından İnan Kıraç'ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve İnan Kıraç Vakfı; eğitim, kültür,sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding'in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırma Enstitüsü yer almaktadır.


KARSAN

Türk otomotiv sanayinde 45 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için modern ve esnek üretim tesislerinde üretim yapmakta; yaygın ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir.

1966 yılında kurulan ve 1979-1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Karsan, 1998 yılında İnan Kıraç'ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil oldu. 1981 yılından bu yana %100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan'ın Bursa Akçalar'daki fabrikasının yatırımına 1998 yılında, bu tesiste araç üretimine de Ekim 1999'da başlandı. Bugün iki vardiyada 67 bin, üç vardiyada 95 bin araç üretebilecek yapıda olan Karsan Akçalar Fabrikası, ilave yatırımlarla 100 bin adet üzerine çıkabilecek bir kapasiteye sahip. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlananAkçalar Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 80 bin metrekaresi kapalı toplam 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

www.karsan.com.tr


KARLAND

Karland 1999 yılında kurulmuştur. Otomotiv yenileme pazarının en güçlü ve kurumsal şirketi haline gelen Karland, uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri Türk pazarına sunarak sektörde güç ve güvenin simgesi haline gelmiştir.

Otomotiv yenileme pazarının en güçlü ve kurumsal şirketi haline gelen Karland, uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri Türk Pazarına sunarak sektörde güç ve güvenin simgesi haline gelmiştir. İş modeliyle, proses yaklaşımıyla, bilgiye dayalı kararlarıyla ve ilkeli hareket tarzıyla sektörü şekillendirebilecek bir yönetim anlayışında hareket eden Karland, satıcı rolünün çok ötesine giderek; müşterisinin ihtiyaçlarını analiz edip doğru zamanda doğru ürünle, doğru fiyatla, doğru yerde olmayı hedeflemiştir.

Karland, sektörün Avrupa’daki en büyük şirketlerini biraraya getiren Temot International’ın Türkiye’deki tek ortağıdır. Bu sayede dünyadaki gelişmeleri takip etmekte ve önemli deneyimlere sahip olmaktadır. Birliğe ortak diğer şirketlerle iş birlikleri yapmakta ve Türk pazarına dünya çapında hizmet veren markaları getirmektedir. Karland, Yenileme Pazarı Derneği (YPG)’nin üyesi olarak Brüksel merkezli FIGIEFA (Uluslararası Otomotiv Yenileme Pazarı Distribütörleri Federasyonu)’da temsil edilmektedir.

Karland, 15.000 m2’lik geniş deposu, geniş ürün referansı ve Türkiye’ye yayılmış geniş distribütör ağı ile hizmetlerine değer ekleyerek sektöre yatırım yapmaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

www.karland.com.tr


KIRPART

Motor kompenentleri tasarlama ve üretiminde Türkiye'de lider firma olan Kırpart A.Ş, 1969’dan beri uluslararası otomotiv sektöründe önde gelen Ana Sanayi Araç Üreticileri'ne hizmet vermektedir. Uzun yıllara dayanan iş tecrübesi, uzman mühendislik kadrosu, yenilikçi ve dinamik yapısıyla Kırpart, termostat, su ve yağ pompaları gibi motor kompenentlerini dizayn etme, geliştirme ve üretme konularında uzmanlaşmıştır.

OEM'lerin kendi motorlarına uygun performansta talep ettikleri termostatları, tasarlama, geliştirme ve üretme teknolojik know-how'ına sahip olan dünya üzerinde sayılı birkaç termostat üreticisinden biri olan Kırpart, 1978 yılında beri aralıksız olarak termostat üretmektedir.
Firmamız 1982'den beri, Ana Sanayi Araç Üreticileri için binek arabalardan ağır iş kamyonlarına kadar geniş bir yelpazede değişik tip ve karakterde, yüksek kalitede su ve yağ pompaları dizayn edip üretmektedir.

Şirket'in diğer önemli bir iş kolu da alüminyum yüksek basınçlı dökümdür. Uzun yıllara dayanan üretim tecrübesini, günümüzün en son döküm teknolojisi ile birleştirerek kurulan dökümhane, sektörün beklediği tüm şartlara ve kriterlere cevap verecek standartdadır. Tam teşekküllü proses laboratuarı yüksek ve devamlı kalitede üretim yapılmasında önemli rol oynamaktadır.

Kırpart, kendi bünyesinde ürettiği döküm parçalarını günümüzün en son işleme teknolojilerinden yararlanarak işlemektedir. Kırpart, yüksek adetli seri imalat üretiminde CNC makinalarda verimlilik optimizasyonu sağlamak, mükemmel kesme sonuçları elde etme adına kendi dizayn ettiği tam otomotik robot operatörler kullanmaktadır. Son teknoloji CNC yatay işleme ve özel ihtisas işleme makinaları, gelişmiş laboratuarı ve uzman kadrosuyla Kırpart en dar toleranslı hassas parçalar dahil birçok ürünü OEM müşterilerinin beklentilerine cevap verecek şekilde üretme kabiliyetine sahiptir.

Aynı çatı altında döküm, işleme ve kompenent üretim birimleriyle, ürün dizayn etme, geliştirme, test ve validasyon kabiliyetleriyle, tüm gerekli kalite belgeleri ve üretimin her safhasını kontrol altında tutan ERP sistemiyle otomotiv sektöründe lider üretici olan Kırpart, üretiminin % 90'ını yurtiçi ve yurtdışı Ana Sanayi Üreticileri'ne ayırmıştır.

www.kirpart.com.tr


SIRENA MARINE

Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kıraça Holding'in 2006 yılı Kasım ayında, dünyaca ünlü motoryat üreticisi Azimut - Benetti Grubu ile yapmış olduğu anlaşma neticesinde kurulmuştur.

Avrupa'nın üçüncü büyük tekne imalatçısı ve 24 metre üzeri motoryat üretiminde dünya lideri olan İtalyan Azimut - Benetti Grubu ile Kıraça Holding arasındaki anlaşmaya göre motoryat imalatı ve denizcilikle ilgili faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla kurulan Sirena Marine, ilk aşamada Azimut'un 13,21 metrelik Azimut 42E modelinin üretimini gerçekleştirmiştir. Sirena Marine, 2008 – 2011 yılları arasında, %60 malzeme yerlilik oranına sahip 119 adet tekne üretmiştir. Bu üretimini yaklaşık 320 çalışanı ile Kıraça Holding'in Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu tesisi içerisinde, test havuzu ve stok yeri de bulunan 5.750 m2'lik alanda tamamlamıştır.

Sirena Marine ayrıca yüksek kalitede deniz ekipmanları üretmekte ve paslanmaz çelik, mobilya, döşeme, GRP, tik, elektrik dağıtım panoları ve kablo setlerinde sektördeki bilinirliliği her geçen gün artmaktadır.

Satış ve satış sonrası hizmetlerin yürütüldüğü İstanbul Pendik Marina’daki ofisinin yanı sıra, Göcek'te kurulan ofisleri ile hizmet ağını yaygınlaştıran Sirena Marine’in Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ofis çalışmaları devam etmektedir.

Müşteri memnuniyeti odaklı üretim anlayışı, üretim kapasitesi ve kalitesi ile kısa sürede başarısını ispatlayan Sirena Marine, önümüzdeki dönemlerde farklı yatırımlarla faaliyet alanını daha da büyütmeyi hedeflemektedir.

www.sirenamarine.com.tr


HEXAGON STUDIO

Hexagon Studio, Ulaşım ve Savunma Sanayi Sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilerinin Ürün Geliştirme Projeleri kapsamında Yetenek, Kapasite ve İletişim alanlarında destek sağlamaktadır.

www.hexagonstudio.com.tr


HEXAGON GLOBAL

Hexagon Global Enerji Kaynakları, Hexagon ve Kıraça ortaklığı ile Türkiye'nin alternatif enerji kaynaklarına yatırım yapmak ve bu alanda Türkiye'nin önde gelen elektrik enerjisi üreticilerinden biri olmak amacıyla 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Hexagon Global Enerji Kaynakları, Türkiye'nin enerji konusunda dışa olan bağımlılığını azaltmayı, rüzgar, güneş, su gibi zengin yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirerek düşük emisyonlu çevre dostu enerji üretimi sağlamayı ve bu doğrultuda hissedarlarına, Türkiye'ye ve dünyaya katma değer yaratmayı amaç edinmiştir.

Hexagon Global Enerji bugün itibariyle Türkiye'de rüzgar enerjisi ve katı atık yönetimi alanlarında lisans/proje müracatları bulunmaktadır. Aynı zamanda Heksagon Global yakın zamanda başlaması beklenen Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme Lisansları başvurularına hazırlık noktasında aktif olarak Güneş Sahaları geliştirmektedir.

www.hexagonglobal.com

 
   
© 2009-2016  Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları  |  Kişisel Verilerin Korunması